Для того, щоб бути веселим, здоровим і життєрадісним, необхідно добре спати.
Здоровий сон відіграє дуже важливу роль у зміцненні імунітету, підтримці тіла та духу в тонусі. До речі, сон впливає довголіття – що краще сон, тим довше ви проживете. Крім цього, емоційна складова нашого життя також залежить від якості нічного сну.

Сьогодні багато хто забув, що спати добре – це основа здоров’я.

Саме тому міцним і здоровим сном часто нехтують, віддаючи перевагу його роботі, розвагам, просидженню в інтернеті і так далі.

Але все ж таки лікарі акцентують увагу на тому, що незважаючи на всі клопоти, труднощі, необхідно пам’ятати, що спати потрібно, причому сон повинен бути здоровим. Тому що він:

• Відновлює та тримає в тонусі наше тіло. Вчені зазначили, що ожиріння безпосередньо залежить від того, скільки і як людина спить. Якщо людина не висипається, то вона переїдає, внаслідок чого і видужує.
• Здоровий сон покращує імунну систему.

• Якщо ви висипатиметеся, що будете більше сконцентровані та збільшує якість роботи.

• Робота серця та його здоров’я також залежить від того, наскільки добре людина спить. Якщо не хочете отримати проблеми з цим органом, нехтувати сном у жодному разі не можна.

• Сон не дає розвитку стресу на тлі особистих проблем.

• Щоб діти добре навчалися та не мали проблем із пам’яттю, спати їм необхідно щонайменше 9 годин. При цьому бажано контролювати, щоб перед сном підлітки та діти не сиділи у телефоні, граючи чи спілкуючись у соціальних мережах. Добре, якщо за дві години до сну людина не дивиться телевізор і не грає в ігри.

• Сон впливає на гормони, що регулюють апетит.

Як бачимо, здоровий сон впливає нас із різних боків. Він не тільки допомагає нам краще виглядати, а й зміцнює здоров’я. Тому подбайте про те, щоб і ви, і ваші діти спали потрібну кількість годин.

Якщо ж є проблеми з тим, щоб заснути, мучать різні думки, тому ви не висипаєтеся, то рекомендуємо вам випробувати на собі один або кілька способів:

1. Спробуйте раніше стати і провести день активно. У такому разі до вечора ви відчуєте фізіологічну втому, ваш організм змусить вас лягти спати раніше.

2. Останній прийом їжі перед сном має бути не пізніше ніж за дві-три години. Переїдання на ніч загрожує не лише зайвими кілограмами, а й зайвим і зовсім не потрібним навантаженням на організм, яке і призводить до того, що всі органи працюють над тим, щоб переварити їжу, а не відпочивати і розслаблятися.

3. Перед сном необхідно провітрювати кімнату. Свіже повітря сприяє гарному та здоровому сну. А якщо у вас ще гарне ліжко зі зручним матрацом, то ви точно швидко і міцно заснете.

X