Сьогодні досить популярно стало дбати про своє здоров’я. І це проявляється не лише у якихось глобальних заняттях, а й у дрібницях. Наприклад, вибір матраца. Сьогодні всім відомі матраци на пружинах почали йти у минуле. Багато хто зупиняє свій вибір на ортопедичних виробах. І варто зазначити, що не всі справляються з таким відповідальним заходом, тому й неправильно вибирають матраци. Отже, щоб не помилитися з вибором, необхідно розуміти, яких критеріях необхідно зупинити свою увагу.

Перше, що необхідно зробити, це полежати чи посидіти на матраці. При цьому бажано полежати і на боці, і на животі, і спині. Необхідно зрозуміти, чи подобається вам на ньому відпочивати, чи немає дискомфорту чи інших неприємних відчуттів. Також варто розуміти, що занадто жорсткий матрац також не корисний, як і дуже м’який. Жорсткий виріб створює непотрібну напругу на хребет, а м’який дозволяє йому провиснути, що теж не дуже добре і здоров’я не додає.

Якщо неправильно вибрати матрац, то це може призвести до болів у шиї, хребті, попереку. Внаслідок цього під час фази глибокого сну не буде повноцінного відпочинку, тобто не будуть розслаблятися м’язи, що негативно позначиться на здоров’ї.

Далі необхідно вибирати матрац виходячи з типу комплекції людини, її зростання, ваги. Не варто недооцінювати цей чинник. Для того щоб зрозуміти, чи підходить вам матрац, потрібно полежати щонайменше на трьох матрацах. Якщо ви відчуваєте підтримку в області крижів і талії, повторення контурів тіла, то матрац точно вам підходить.
Також зверніть увагу на такий фактор, як положення тіла та відчуття у тій позі, в якій ви спите найчастіше. Тобто, якщо ви спите переважно на боці, то постарайтеся на новому матраці полежати саме на боці. Прислухайтеся до цих відчуттів, чи є дискомфорт чи, навпаки, дуже зручно лежати та комфортно. Якщо ви спите на спині, то зверніть увагу на те, що стегна та сідниці повинні поринути в матрац, але не провалитися.

При випробуванні матраца також необхідно враховувати той факт, що плечі та стегна не повинні упиратися в його основу. Як правило, хорошим вважається той матрац, який в основі довший за зрост людини не менше ніж на п’ятнадцять сантиметрів. Також варто розуміти, що дуже добре, якщо матрац ширший у тих місцях, де знаходяться під час сну лікті, якщо руки покласти на живіт кулаками один до одного.

Також наголошуємо, що необхідно зупинити свою увагу на тому матраці, який є неймовірно зручним саме для вас не лише під час сну, а й просто під час релаксу після трудового дня.

X