Правильно підібраний матрац відіграє велику роль у житті кожної людини. Адже якщо гарненько виспатися, то й сил буде багато, та й хворіти довго нічого не буде. Саме тому сьогодні багато хто задається питанням, який же матрац вибрати – пружинний чи безпружинний. Варто відзначити, що різниця між ними вагома, тому й підходити до вибору потрібно відповідально та зі знанням справи.

Отже, в чому ж відмінності одного виду матраців від інших? Почнемо по порядку:

Відмінність № 1. Перше, на чому акцентують увагу фахівці – це скупчення пилу у внутрішньому блоці матраца. У безпружинні варіанти є так звані мікропори, які перешкоджають попаданню і отже скупчення пилу. Крім цього, внутрішній шар закритий гіпоалергенним наповнювачем, який стає пиловим фільтром, який очищається легко і швидко за допомогою пилососа.

Пружинні матраци схильні до того, щоб накопичувати пил, тому що всередині вони мають порожнечу, яка і збирає бруд. Очищати пилососом подібний вид матраца досить важко, і вже через рік-два там буде дуже багато пилу, який заважатиме спокійному сну.

Відмінність № 2. Отже, тепер потрібно подумати про водонепроникність. У безпружинні матраци, якщо волога потрапляє у внутрішній блок, то також швидко і випаровується – вона виходить через бічні частини і низ виробу.
Якщо говорити про пружинні матраци, то варто відзначити, що не всі виробники використовують нержавіюче покриття для пружин. Це в свою чергу призводить до того, що волога, що потрапляє, нікуди не дівається, тому з часом виникає корозія, тобто іржа, з якою стикалися практично всі. На поверхні матраца внаслідок цього відсутній оптимальний мікроклімат і при перевертанні на ліжку виникає неприємний скрип. Погодьтеся, спати на такому ліжку та ще й відпочивати досить проблематично.

Відмінність № 3. Вночі людина в середньому перевертається до десяти разів. На матрацах, де немає пружини, все відбувається локально, тобто при переворотах не буде ефекту хвилі. А ось для пружинних матраців це досить характерне явище. Це може заважати повноцінному відпочинку.

Відмінність № 4. Усі безпружинні матраци виготовляються із матеріалів високої якості. Крім цього, подібні вироби мають ефект мільйона мікро-пружин. Тобто виріб має безліч мікропор, які дають можливість точково реагувати на будь-яку зміну положення тіла та створюють анатомічну підтримку. Саме це і називається ефектом мільйона мікропружин. Навіть на краю матраца ви почуватиметеся чудово і зможете повноцінно відпочити.

Пружинні матраци, як правило, армовані металевим прутом. Тому краї у них досить незручні та жорсткі або, навпаки, надмірно м’які, що також погано для комфортного сну. Також варто відзначити, що при частому використанні країв для сну та відпочинку відбувається руйнування і армуючого матеріалу, і пружин, які знаходяться поруч.

Відмінність № 5. У безпружинних матеріалах немає жодних металевих деталей, а чохли виготовлені з натуральних або штучних матеріалів високої якості, тому немає жодних підстав говорити про статичну електрику. У пружинних виробах є металеві деталі, які і провокують статичну напругу. А це дуже негативно впливає на людський організм, оскільки це призводить до зайвої дратівливості, хронічної втоми, порушення здорового сну.

Відмінність № 6. Як уже говорилося вище, безпружинні матраци не мають ні ефекту хвилі, ні скочування. І це на краще відрізняє цей вид виробів від пружинних матраців. Якщо про ефект хвилі було вже сказано, то ефект скочування має на увазі той момент, коли дві людини лежачи на матраці скочуються один до одного. Обидва ці ефекти властиві лише пружинним виробам.

Відмінність № 7. Також варто пам’ятати про те, що вибираючи безпружинний матрац, потрібно дивитися склад цього виробу. У ньому не повинно бути ні кокосової койри, ні кінського волосу з просоченням або вулканізацією. Це досить тендітні матеріали, які при натисканні ліктем, коліном або при стрибках на виробі залишаються вм’ятини. Це відбувається тому, що наповнювач ламається і не відновлюється. Внаслідок чого можна зробити висновок, що вже через півроку матрац буде у вибоїнах і буграх.

Сподіваємося, що прочитавши нашу статтю, ви зробите правильний вибір між безпружинним та пружинним матрацом. І також акцентуємо вашу увагу, що вибрати хороший матрац «на відстані» через інтернет навряд чи вдасться. Тут потрібно витратити трохи часу, щоб не пошкодувати про зроблений вибір. Також при виборі виробу потрібно на ньому пострибати, полежати, прислухатися до свого тіла та відчуттів. Якщо вам сподобалося відпочивати на такому матраці, немає жодних неприємних відчуттів, то, звісно, ​​варто зупинити свій вибір саме на такому виробі.

X